CHP İzmir’de 11 yıldır aralıksız olarak görev yapan Kültür, Sanat, Sağlık ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fulya Alçay görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Alçay, “Milletin vekili olmak istiyorum” dedi

Yunanistan’ın Türk kara sularına ittiği 45 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan’ın Türk kara sularına ittiği 45 düzensiz göçmen kurtarıldı

ÇAĞLA GENİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday adaylarının yol haritasını çizecek genelge geçtiğimiz günlerde örgütlere gönderilmişti. Milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, belde başkanlarının görevlerinden istifa etmeleri için istenen süre 5 Aralık’ta başladı. Süreçte İzmir’den ilk istifa ise CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Fulya Alçay’dan geldi. Alsancak’taki il binasında basın toplantısı düzenleyen Alçay, görevinden ayrılarak milletvekili aday adaylığını duyurdu.

GÖREVİMDEN AYRILIYORUM!

‘Gençlik seninle durma ilerle’, ‘İzmir seninle gurur duyuyor’ sloganları ile konuşmasını gerçekleştiren Alçay, “Benim için hem tatlı bir hem de büyük bir heyecanın farklı duygular hissettirdiği bugünde yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. 18 yaşıma adım atmaz CHP çatısı altında genç ve heyecanlı bir üye olarak mücadeleye başladım. Güzelbahçe Gençlik Kolları’nda başladığım bu mücadelede üst üste 4 dönem boyunca 5 il başkanım ile birlikte bugüne kadar il yönetim kurulu üyeliği görevini yerine getirdim. Bugün itibari ile aday adaylığı için istifalar genelgesi doğrultusunda sorumluluk ile adalet ve demokrasi huzur iktidarın bir tuğla koyabilmek için geceli gündüzlü çalıştığım il yönetim kurulu üyeliğimden ayrılıyorum. Bugün burada yaşadığım hüznün sebebi bu ayrılık. Bu ayrılış bana inana herkes için yeni bir başlangıç anlamına gelmektedir” dedi.

MİLLETİN VEKİLİ OLMAK İSTİYORUM!

Konuşmasını sürdüren Alçay, şunları söyledi: “Bugüne kadar aldığım tüm sorumlulukları daha da artıracak halkın iktidarı ile karanlık günleri geride bırakacak bir Türkiye sevdası ile milletin vekili olmak istiyorum. Halkımızın yarınından endişe duymayacağı pazara çarşıya gitmekten korkmayacağı bir milletin vekili olmak istiyorum. Bozuk eğitim sisteminin en büyük mağduru olan gençleriminiz hayal kurmaktan korkmadıkları, aldıkları eğitim doğrultusunda istihdam edildikleri, fikirlerinden dolayı yargılanmadıkları bir özgürlüğe kavuşacakları bir memleket hayaliyle milletin vekili olmak istiyorum. 88 yıl önce bugün Türk kadının verilen seçme ve seçilme hakkının tam olarak yaşatılabilmesi için milletin vekili olmak istiyorum. Öncelikli olarak kadınların, gençlerin sesi olmak için, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve İzmir’in evladı olarak CHP İzmir Milletvekili aday adayı olduğumu sizlerle paylaşmaktan onur duyarım. 11 yıldır bana parti içinde bana birbirinden önemli sorumluluklar veren Ali Engin, Bedir Serter, Alaattin Yüksel, Deniz Yücel ve tüm yönetim kurulu üyelerime ve beraber çalıştığım tüm milletvekillerine teşekkür ederim. Özellikle üzerimden desteğini asla eksik etmeyen Güzelbahçe Örgütü’me. Mustafa İnce’ye, Ednan Arslan, Kazım Çan ve Çağlayan Bilgen’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BU SON DEĞİL BİR BAŞLANGIÇ!

Toplantıda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise, “CHP il yönetim kurulunda uzun yılar çalışan emek veren, ülkemizin geneline hak, hukuk, adalet gelmesi için, daha mutlu bir Türkiye için yaklaşık 11 yıldır il yönetim kurulunda çalışan Fulya Alçay arkadaşımızın heyecanına ortak oluyoruz. Çok genç yaşına rağmen büyük bir tecrübesi olan bir arkadaşımız. Bu bir son değil yeni bir başlangıç.

Deneyimini TBMM’de aktarmak ve o tecrübeyi başka bir mecrada halkımızın faydasına sunmak için bir yola çıkıyor. Kendisine başarılar diliyorum. Verilecek her türlü altından kalkabilecek bir arkadaşımız. 5 sene birlikte çalıştık. 3 seçim atlattık. 2 kongre süreci, 2 kurultay, 1 tüzük kurultayı atlattık. Canla başla çalışan her zaman partili sağduyusu ön plana çıkan bir arkadaşımız” açıklamasını yaptı.