TENZİLE AŞÇI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta olacağını açıklamasının ardından partiler seçim çalışmalarında gaza bastı. CHP İzmir’de seçim çalışmaları konusunda eski yöneticilerin tecrübelerinden faydalanmak için toplantı maratonuna başlayan ve geçtiğimiz hafta CHP İzmir il eski başkanlarıyla bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, bu sabah il eski yöneticileriyle bir araya geldi. Geçmiş dönem il başkanlarından seçimlere yönelik destek ve tecrübelerinden faydalanma mesajı veren Aslanoğlu’nun bugün gerçekleştirdiği toplantının da ana gündem maddesinin seçim olduğu ifade edildi.

SAHADA ‘BİRLİK’ ÇAĞRISI
Toplantıda, Aslanoğlu’nun seçime 2 ay kaldığına dikkat çekerken il eski başkanlarına yaptığı çağrıyı, il eski yöneticilerine de tekrarladığı öğrenildi.  Aslanoğlu’nun geçmişte görev alan il başkan yardımcılarına çalışmalarda ve örgütte ‘birik ve beraberlik’ çağrısında bulunduğu belirtildi. Aslanoğlu’nun toplantıda ayrıca il eski yöneticilerinden saha çalışmalarında da destek vermelerini istedikleri aktarılırken yöneticilerin tecrübelerinin saha çalışmalarında önemli olduğu mesajını verdiği ifade edildi.

Hatay İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi Hatay İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi


ESKİ YÖNETİCİLERDEN DESTEK VE SİTEM
Toplantıda konuşan eski yöneticilerin seçim çalışmalarında tam destek olacaklarını söyledikleri belirtilirken saha çalışmalarında da kendilerine verilen görevleri yerine getireceklerini söyledikleri öğrenildi. Toplantıda eski yöneticilerin desteğin yanında geçmişe ilişkin sitemlerin de olduğu iddia edilirken yeteri kadar dikkate alınmadığı ve daha fazla dikkate alınmaları gerektiği yönünde eleştiriler olduğu da ileri sürüldü. Eski yöneticilerin mevcut durumda gördüğü eksiklikleri aktardıkları öğrenilirken sürece ilişkin fikir alışverişinde bulunulduğu ifade edildi.