TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Osmangazi Köprüsü sis bulutlarının arasında görüntülendi

Osmangazi Köprüsü, dünyanın en uzun dördüncü orta açıklıklı köprüsü unvanına sahip olmasıyla tanınıyor. Son günlerde, sis bulutlarının arasında dronlar tarafından kaydedilen görüntüler köprünün etkileyici manzarasını sergiliyor. Trafik yoğunluğuna rağmen, köprü üzerinde araçlar kesintisiz bir şekilde ilerlerken, vatandaşlar yapılan bu köprünün varlığıyla artık saatlerce sisin dağılmasını beklemek zorunda kalmadan karşıya geçebildiklerini ifade ettiler.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 12:47
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 12:47
Kaynak: İHA
Osmangazi Köprüsü sis bulutlarının arasında görüntülendi

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indiren ve Marmara Denizi'nin etrafını gerdanlık gibi saran otoyolun önemli bir parçası olan Osmangazi Köprüsü, İzmit Körfezi'nde etkili olan yoğun sis bulutlarının içinde bile binlerce aracın geçişine olanak tanıyor. Bu sisli havalarda, feribot seferlerinin dahi iptal edildiği durumlarda, Osmangazi Köprüsü önemli bir ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Son iki gündür Marmara Denizi'nin yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Güney Marmara'nın Bursa ilinin Gemlik ve Mudanya ilçelerinde etkili olan sis, bu sabah İzmit Körfezi'nde yoğunlaştı. Sis bulutlarının içinde görüntülenen Osmangazi Köprüsü, etkileyici bir manzaraya sahne oldu.

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında dördüncü sırada yer alan ve sisin içinde ayrı bir güzellik sergileyen köprü, İhlas Haber Ajansı tarafından dron ile görüntülendi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.