TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kışın uğramadığı Mersin'de kar keyfi

Mersin, Türkiye'nin tatil şehirlerinden biri olmasının yanı sıra son iki gündür etkili olan kar yağışıyla adeta büyüleyici bir atmosfere büründü. Bu doğal güzelliğin bir yansıması olarak birçok yayla beyaza büründü. Mersin'in şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunan Gözne Yaylası da mevsimin ve yılın ilk karıyla karşılaştı.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 10:13
Kaynak: İHA
Kışın uğramadığı Mersin'de kar keyfi

Meteorolojinin yağışlı hava uyarısının ardından, Mersin merkezde yağmur, 800 rakımın üzerindeki bölgelerde ise kar yağışı etkisini gösterdi. Geçen yılın Ocak ayının başlarında yaşanan kar yağışı, bu sene bir ay gecikmeli olarak geldi. Kar yağışı nedeniyle, yaz aylarında 30 ila 40 bin arasında nüfusa ev sahipliği yapan yaylalar da karla kaplandı. Şehir merkezine en yakın yaylalardan biri olan Gözne Yaylası da beyaz bir örtüyle süslendi.

Kar yağışının keyfini çıkarmak isteyen bazı vatandaşlar yaylaya çıkarak doğanın güzelliğinin tadını çıkardı. Kimi insanlar fotoğraf çektirdi, kimi aileler ise çocuklarıyla kartopu oynadı. Yayladaki kar manzarası, dronlar aracılığıyla görüntülendi ve izleyenlere ayrı bir seyir zevki sundu.

Kar yağışının keyfini çıkaran vatandaşlar, geç gelen karın tadını doyasıya yaşadılar. Kar yağışıyla birlikte bölgeye gelen Mehmet Keskin, "Mersin merkezinden Gözne'ye kadar gelerek ilk karı görmek için geldik. Sadece bu muhteşem manzarayı görmek için buradayız. Doğanın bembeyaz olduğu yerlerdeyiz" dedi.

Yayla sakinlerinden Volak Mucuk ise, "Burası Gözne Yaylası. Geç gelen karın tadını çıkarıyoruz. Güzel bir günde çocuklarımızın tatil günlerinde eğlenmek için buraya geldik. Geçen sene kar biraz daha erken yağmıştı ama tutmamıştı. Daha yüksek kesimlere yağmıştı. Eğer şu an yağan kar devam ederse, daha da güzel olacak inşallah" şeklinde konuştu.

Kar topu oynayanlardan Nil Güngördü, mevsimin ve senenin ilk karı olduğu için biraz heyecanlı olduklarını belirterek, kar topu oynadıklarını ifade etti.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.