TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Burası Sivas... Aynı yerde farklı iki iklim

Aynı gün, aynı bölgede çekilen iki farklı kare, Sivas'ın zorlu kış koşullarını gözler önüne serdi. Şehir, ağır kış şartlarıyla tanınırken, bir yıl arayla çekilen görüntüler iklim değişikliğinin etkilerini gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 11:40
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 11:40
Kaynak: İHA
Burası Sivas... Aynı yerde farklı iki iklim

Sivas, kış mevsiminin en sert yaşandığı şehirlerden biri olmasına rağmen, kar yağışı ve soğuk hava özlemi devam ediyor. Ocak ve şubat aylarında genellikle karla kaplanan şehir, son yıllarda kurak bir kışla karşı karşıya.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Sivas'ta, kuraklık endişesi de artıyor. Geçen yılın 1 Şubat gününde çekilen fotoğraflar ile bu yılın 1 Şubat gününde aynı noktalardan çekilen görüntüler, mevsimsel değişimin gözle görülür bir kanıtı oldu.

"Bu Yıl Yazdan Kalma Günler Yaşanıyor" Ennur Şahin, geçen yılın daha karlı olduğunu belirterek, "Burada öğrenciyim ve geçen yıl bu zamanlarda burası karla kaplıydı. Hava oldukça soğuktu ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmaları yapıyordu. Buzlanmayı önlemek için çalışmalar yapılıyordu ancak bu yıl, Mustafa Kurtulan ve Yunus Çiftci gibi, yazdan kalma günler yaşıyoruz. Hava biraz serin ama güneş ısıtıyor. Az miktarda kar var ancak yeterli değil. Geçen yıl bu zamanlarda bere ve atkı takıyorduk; fakat bu yıl biraz daha hafif giyiniyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.