Çatı Bostanlı Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek söyleşi, 1 Kasım’da saat 18.30’da başlayacak. “Atatürk, Cumhuriyet ve Kazanımlarımız” başlıklı etkinlik ücretsiz ve herkese açık olacak.

15 YILLIK SÜREÇ

19 Mayıs 2024 tarihine kadar açık kalacak olan “Bir Millet Uyanıyor” sergisi; Cumhuriyet’in ilan edilişinden Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği 1938 yılına uzanan on beş senelik sürece odaklanıyor. Birbiri ardına, nefes kesercesine gerçekleştirilen devrimlere, uygulanan siyasi ve ekonomik kararların gündelik hayattaki yansımalarına, geleceğine sahip çıkan neslin eseri olan genç Cumhuriyet’e tanıklık eden sergi, ziyaretçileri Cumhuriyet gençliğinin o benzersiz coşkusunu yeniden yaşamaya, değişime dair inancı ve gücü hep birlikte hatırlamaya davet ediyor.

Çatı Bostanlı söyleşileri (2)

TARİHİ BELGELER

Küratörlüğü Aybala Yentürk tarafından gerçekleştirilen ve çok sayıda koleksiyon ve arşivden seçilen fotoğraf, belge, gazete ve eşyalar eşliğinde hazırlanan serginin kurgusunda İzmir ve Karşıyaka özellikle ön plana çıkarılıyor. Proje koordinasyonunu Nejat Yentürk’ün üstlendiği serginin tasarım ve kurulum süreci tümüyle Karşıyaka Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Sergi, pazartesi hariç her gün 10.00-18.30, perşembe günleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, engelli bireyler için "Kitap Artı" mobil uygulaması başlattı Kültür ve Turizm Bakanlığı, engelli bireyler için "Kitap Artı" mobil uygulaması başlattı

Çatı Bostanlı söyleşileri (1)

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Efes Kültür Yolu Festivali devam ediyor

Kaynak: BÜLTEN