TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

17 Mart Pazar günü Bursa'da 2 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak

Bursa'da elektrik kesintisi listesi... Bursa'da elektrik ne zaman gelecek? 17 Mart 2024 Pazar günü hangi ilçelerin hangi mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak?

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 23:05
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 23:05
Kaynak: HABER MERKEZİ
17 Mart Pazar günü Bursa'da 2 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak

UEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Bursa'da elektrik ne zaman gelecek? 17 Mart 2024 Pazar günü Bursa'nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 17 Mart 2024 Pazar günü Bursa'nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Bursa elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Bursa elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Bursa'da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Bursa elektrik kesintisi ve UEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. UEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 17 Mart 2024 Pazar günü Bursa'nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Bursa'da hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Bursa'ya elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Bursa Gemlik’te elektrik kesintisi

10:00-12:00

184 NOLU, 190 NOLU, 196 NOLU, 198 NOLU, 199 NOLU, 201 NOLU, 202 NOLU, 200 NOLU ATA Mahallesi.

Bursa Mudanya’da elektrik kesintisi

11:00-14:00

BALABANCIK 1., BALABANCIK 10., BALABANCIK 11., BALABANCIK 13., BALABANCIK 14., BALABANCIK 15., BALABANCIK 16., BALABANCIK 17., BALABANCIK 18., BALABANCIK 2., BALABANCIK 4., BALABANCIK 6., BALABANCIK 7., BALABANCIK 8., BALABANCIK 9., BALABANCIK 3. BALABANCIK Mh., KÜÇÜKYENİCE 15., KÜÇÜKYENİCE 17., KÜÇÜKYENİCE 14. KÜÇÜKYENİCE Mah., ÇEKRİCE 7. ÇEKRİCE Mh.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisi, elektrik enerjisinin beklenmedik veya planlanmış bir şekilde kesilmesidir. Bu kesintiler genellikle elektrik şebekesindeki bir arıza, aşırı yüklenme, doğal afetler, bakım çalışmaları veya enerji tedarikçisi tarafından planlanan kesintiler gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Elektrik kesintileri, evlerde, işyerlerinde ve endüstriyel tesislerde elektrikle çalışan cihazların ve sistemlerin normal işleyişini etkiler ve bazen ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, elektrik kesintileriyle ilgili planlama ve hazırlık önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.