UEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Bursa'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Ekim 2023 Çarşamba günü Bursa'nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 25 Ekim 2023 Çarşamba günü Bursa'nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Bursa'da elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Bursa elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Bursa'da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Bursa elektrik kesintisi ve UEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. UEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 25 Ekim 2023 Çarşamba günü Bursa'nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Bursa'da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Bursa'da hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Bursa'da elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

ORHANGAZİ BURSA’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

09:00- 13:00

D.S.İ.KANAL YOLU 1 NOLU, ESKİ MEZBAHA YOLU, D.S.İ.SAĞ KANAL YOLU MURADİYE Mah.

YILDIRIM BURSA’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

09:00- 17:00

11.DERE, ORTA KARAAĞAÇ Mah.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisi nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Bursa elektrik kesintisi – 2 Aralık 2023 Cumartesi Bursa elektrik kesintisi – 2 Aralık 2023 Cumartesi

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- Bursa’da şehrin yeni buluşma merkezi: Downtown Eğlence ve Yaşam Merkezi

Kaynak: ŞÜKRAN ŞEYMANUR ARSLAN