Yeni yıl münasebetiyle görüştüğümüz Büro Memur-sen İzmir Şube Başkanı Mucip Uludağ ‘’Merhum kurucumuz Akif İnan’ın dediği gibi‘’Her eylem yeniden diriltir beniNehirler düşlerim göl kenarında’’ her yeni yıl yeniden dirilme yeniden var olma ve büyüme getirir. Bizde sendika olarak 2022 yılında artırdığımız sayımızı 2023 te daha da çoğaltmayı hedefliyoruz.

Sen yoksan bir eksiğiz mottosuyla çıktığımız yolda üye sayımızı bir yılda 78.000 den 99.000’e artırarak yüzde 26 büyümeyi sağladık 2023 te hedefimiz bu sayıyı yüzbinlere artırmak olacaktır dedi.

Memur Sen kurulduğu 1995 yılından beri . Her türlü haksızlıklara karşı mücadele etmiş özelde; üyelerinin ortak ekonomik sosyal mesleki hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç saymış güçlü bir sendikadır.

Ülkemizde sendikal örgütlenmede hiçbir kısıtlama olmaması aksine sendika üyeliğinin değişik şekillerde teşvik eden bir hükümetin varlığı da sendikalara güç katmaktadır.Kurulduğu günden beri diğer irili ufaklı sendikalardan farklı olarak gerektiğinde alanlara çıkarak gerektiğinde birebir görüşmelerle üyelerin hakkını sonuna kadar savunan sendikamız hiçbir zaman devlet adabını devlet terbiyesini bir kenara bırakmamış üyelerinin hakkını savunurken devleti düşman olarak görmemiş elindeki gücünü devleti acziyete düşürmek için kullanmamıştır.

Kuruluşundan itibaren amacı Türkiye’deki sendikacılık bayrağını zirveye taşımak olan Memur sen çalışmalarını ülke sınırları dışına taşıyarak ILO alternatifi İLC (İnternationalLabourConfederation (uluslararası emek konfederasyonu) İLCyi kurmuştur. Artık sadece Türkiye’de değil Uluslararası emek örgütlerinde de belirleyici olmaya başlamıştır. Memursen kırmadan, dökmeden ve nankörlük yapmadan da sendikacılık yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Mudanya Üniversitesi Akademik Personel alıyor Mudanya Üniversitesi Akademik Personel alıyor

Devletimize hizmet etmek için zorlu sınav süreçlerinden geçerek memur olan tüm çalışanlarımızın yeni yıllarını kutluyor yeni yılın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.Geçmiş iktidarların mağdur ettiği kamuoyunda EYT’li diye adlandırılan 2 milyon 250 bin vatandaşımızın kanayan yarasına parmak basan yüzde 55’lik asgari ücret zammı ve gelir vergisi muafiyetleri ile özel sektörde çalışanlarımızın dertlerine derman olan hükümetimizden ülkemizin büyümesi ile orantılı olarak kamu çalışanlarının da refah seviyesini arttırarak mali ve özlük haklarında geniş düzenlemeler bekliyoruz. Tüm çalışanlarımıza kapılarımızı sonuna kadar açıyor ve sen yoksan bir eksiğiz diyoruz. HABER MERKEZİ