İzmir'in Buca ilçesinde Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu Müdürü Bertan Çetin önderliğinde düzenlenen 'Öykü Sandığından İnciler' eserinin imza günü ve resim sergisine Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş katılım sağladı.

MAKBULE SÜLEYMAN ALKAN OKULU

İmza gününde açılış konuşması gerçekleştiren Okul Müdürü Berkan Çetin, Buca Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu bünyesinde birçok etkinliğin düzenlendiğini dile getirdi.

İMZA GÜNÜ

ÖYKÜ YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

2018 yılında  'Ailem ve Okuyorum' projesi ile başlatılan sürecin günümüze kadar çeşitli projelerle devam ettiğini belirten Çetin, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Buca Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu bünyesinde, 2018 yılında  'Ailem ve Okuyorum' projesi ile başlatılan süreç, 2020 yılında okul kütüphanesinin yenilenmesi, kitap sayılarının arttırılması ile devam etmiş, pandemi dönemi ile teknoloji bağımlılığı artan öğrencilerin sadece okuma değil , kitap yazma ile de yeni ufuklar açmasına imkan sağlaması amacıyla; 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında, öğrenciler arasında öykü yarışması düzenlenmiştir. Seçilen 32 öykü Türkçe öğretmeni Aylin Karalar öncülüğünde; okul aile birliğinin  katkılarıyla  kitap haline getirilmiştir.''

AÇILIŞ

İzmir’de Şaşal Su Fabrikası açıldı İzmir’de Şaşal Su Fabrikası açıldı

Okul Müdürü Bertan Çetin’in açılış konuşması sonrasında, etkinliği çok sayıda okul yöneticisi ve veli ziyaret etti. Etkinlikten elde edilen gelirin ise deprem bölgesinde bulunan kardeş okullara destek olarak gönderileceği belirtildi. HABER MERKEZİ

SERGİ

ÖĞRENCİLER

KAYMAKAM, MÜDÜR VE ÖĞRENCİLER

GENEL