TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karaburun’u bilimsel akılla geliştireceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karaburun Belediye başkan aday adayı olan Kazım Yevimli, AR-GE Müdürlüğü kurarak, Karaburun’da çağın gereklerine uygun projeleri bilimsel akılla oluşturacaklarını söyledi

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2023 08:41
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Karaburun’u bilimsel akılla geliştireceğiz

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlere doğru hızla ilerlerken; İzmir’in Karaburun ilçesinde de yerel seçim hazırlıkları hummalı bir şekilde sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Karaburun Belediye başkan aday adayı olan Kazım Yevimli, seçildikleri takdirde Karaburun için belediye bünyesinde önemli bir hizmet birimi oluşturacaklarını açıkladı. AR-GE Müdürlüğü oluşturacaklarını dile getiren Yevimli, Karaburun’u aynı zamanda bir bilim merkezi haline getirmek istediklerini ve üniversitelerle koordineli çalışmaya açık olduklarını bildirdi.

kazsım yevimli

BİLİM MERKEZİ HALİNE GELECEK

“Yerel hizmetleri halkımıza götürürken; bunları yenilikçi ve inovatif bir anlayışla yapmamız gerekiyor” diyen Yevimli, “Bu bakımdan çağı yakalamak adına oluşturacağımız Ar-Ge Müdürlüğü büyük bir anlam ifade ediyor. Sahip olduğumuz deniz turizmi ve tarım potansiyelimize uygun projelerimizi Ar-Ge Müdürlüğümüz sayesinde yapay zekanın da içinde olduğu bilimsel bir akılla hazırlayacağız. Bu şekilde hem ürettiğimiz hizmet çağın gereklerine uygun olacak hem de ilçemiz geleceğe daha emin adımlarla ilerleyecek. Burada kazanan ise Karaburun halkımız olacak. Bunun yanında Ar-Ge Müdürlüğümüz vasıtasıyla ilçemizde kendini bilime adayan veya bilimsel anlamda önemli projeler geliştiren kardeşlerimizin ve kurumların ilçeyi tanıtan ya da bilimsel anlamda önemli projelerini de desteklemek istiyoruz. Bu bağlamda İzmir Yüksek Teknoloji Enstititüsü’ne büyük önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz takdirde kendileri ile de koordineli çalışmayı düşünüyoruz. İlçemizin her noktasında Wİ-Fİ noktaları oluşturmak istiyoruz. Amacımız Karaburun’u aynı zamanda bir bilim merkezi haline de getirmek. Göreve talibiz” dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir: En büyük inovasyon buluşmasında Ege Üniversitesi'ne birincilik ödülü

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.