TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

En iyi yarış pilotu ödüllü Lewis Hamilton Kimdir?

2025 Formula 1 sezonunda takım değişikliği yaparak Ferrari ile anlaşma sağlayacağı iddia edilen Mercedes'in ünlü İngiliz pilotu Lewis Hamilton kimdir?

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 17:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 17:15
Kaynak: HABER MERKEZİ
En iyi yarış pilotu ödüllü Lewis Hamilton Kimdir?

Formula 1 tarihinde öne çıkan isimlerden biri olan Mercedes'in ünlü Britanyalı pilotu Lewis Hamilton hakkında bir iddia ortaya atıldı. Peki, En iyi yarış pilotu ödüllü Lewis Hamilton kimdir?

LEWİS HAMİLTON KİMDİR?

Hamilton, 7 Ocak 1985 tarihinde Hertfordshire, Stevenage'de dünyaya geldi. Siyah ve Grenada kökenli babası Anthony Hamilton ile beyaz İngiliz ve Birmingham doğumlu annesi Carmen Larbalestier'ın evliliğinden doğan Hamilton, karma ırka sahip bir birey olarak tanımlanmaktadır. Ailesinin ayrılmasıyla 2 yaşında annesi ve büyük üvey kız kardeşleri Samantha ve Nicola ile birlikte yaşayan Hamilton, daha sonra babası, üvey annesi Linda ve aynı zamanda profesyonel yarış pilotu olan üvey kardeşi Nicolas ile bir araya geldi.

Katolik bir ailede yetişen Hamilton, çocukluğunda radyo kontrollü araba ile tanıştı ve 6 yaşında babası tarafından hediye edilen go-kart ile yarışa olan ilgisini keşfetti. Hamilton, altı yaşında Noel için babası tarafından alınan go-kart ile ulusal BRCA şampiyonasında ikinci sırayı elde etti. Bu dönemde kulübündeki tek siyahi çocuk olarak ırkçı tacize maruz kaldı. Babası, ona destek olmak adına BT yöneticisi işinden ayrıldı ve müteahhit olarak çalıştı. Hamilton, zorlu bir çocukluk geçirmesine rağmen karate ile kendini savunmayı öğrendi ve aynı zamanda futbol oynayarak, İngiltere milli takımı oyuncusu Ashley Young ile okul takımında yer aldı.

Formula 1 kariyeri öncesinde eğitim gördüğü Katolik ortaokulu John Henry Newman School'dan ayrıca, Cambridge Arts and Sciences'ta eğitim almaya başladığı dönemde futbol veya kriket oyuncusu olma hayallerini paylaştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.