Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında gerçekleştirilen programlara katılım sağladı. Başkan Yılmazlar, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çalışma mirasıyla, geçmişin ışığında geleceğe ilerliyoruz. Şehitlerimizi minnetle, gazilerimizi saygıyla anarak, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Engel tanımayan gençler Karşıyaka’da farkındalık yarattı Engel tanımayan gençler Karşıyaka’da farkındalık yarattı

BEYDAĞ’DA COŞKULU KUTLAMA TÖRENİ

Beydağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.  Törene Beydağlıların ilgisi yoğun oldu.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Cumhuriyetin nice zorluklara rağmen kurulduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan tüm vatandaşların Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

“CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK VE DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ “

Başkan Yılmazlar, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyiz. Bu bayram, bu heyecan hepimizin. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin temelleri acı ve mücadeleyle atıldı. Bizler de vatandaşlar olarak, Cumhuriyetimizi korumak ve değerlerine sahip çıkmakla yükümlüyüz. Geleceğe güçlü adımlarla ilerlemek ve medeniyet seviyemizi yükseltmek için azimle çalışmalıyız. Bugün, Cumhuriyetimizin kurucu önderi Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve vatanımız için mücadele eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum" dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Beydağ’da Cumhuriyetin 100. Yıl Coşkusu

Kaynak: BÜLTEN