Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde mahallelerde film gösterimi gerçekleştiren Marmaris Belediyesi’nin ilk durağı Hisarönü oldu. Usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin yönetmenliğini yaptığı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan Veda isimli filmi Hisarönü Mahallesi Çok Amaçlı Salon’da ücretsiz olarak gösterildi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da filmi vatandaşlarla birlikte izledi.

100. yıl coşkusunu sporda, sanatta ve yaşamın her alanında yaşadıklarını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Usta sanatçımız Zülfü Livaneli'nin yönetmenliğini yaptığı, Ata'mızın hayatını konu alan Veda filmini Hisarönü mahallesindeki komşularımızla birlikte izledik. Dünyanın en büyük liderine sahip olmanın gururuyla Cumhuriyetimizin 100. yılını bir kez daha kutladık. Bizi yalnız bırakmayan tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ediyor, diğer mahallerdeki gösterimlere de yurttaşlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Manisa'da elektrik kesintisi - 27 Kasım 2023 Pazartesi Manisa'da elektrik kesintisi - 27 Kasım 2023 Pazartesi

Gururla, heyecanla kimi zaman da hüzünle filmi izleyen vatandaşlar ise Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla yapılan etkinliği çok beğendiklerini belirterek, “Büyük Atatürk’ün hayatını ve Kurtuluş Savaşı mücadelesini bir kez daha izledik. Bir kez daha Atamıza ne kadar minnet duysak az olduğunu hissettik. Organizasyon için Başkanımız Mehmet Oktay’a teşekkür ederiz” dedi. 

Film öncesi vatandaşlara ücretsiz olarak patlamış mısır ve gazoz ikramında bulunulan etkinlik merkeze uzak mahallelerde devam edecek; 14 Kasım’da Atatürk Meydanı’nda son bulacak.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Muğla'da  Cumhuriyetin 100. yılına özel etkinlikler

Kaynak: İHA