TURÇEV (Türkiye Çevre Vakfı) Ayvalık, Sahilkent Mahallesi’nde bulunan Engürü Sitesinde bulunan iki mavi bayrağı geçi süreliğine geri aldı. Bu olaya site sakinleri oldukça üzüldü. TURÇEV, iki mavi bayrağı hangi gerekçeyle aldığı ile ilgili bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte....

Ayvalık mavi bayrağını kaybetti!

Tatil beldeleri arasında nerdeyse en popüler olan ilçeler arasında yer alan Ayvalık uzun yıllardır, en önemli tatil beldelerinden birisi olması nedeniyle ve bölge halkının katkılarıyla mavi bayrak konusunda oldukça titiz çalışmalarla öne çıktığı bilinmektedir. Özellikle temiz denizleri ve mavi bayraklı sahilleriyle tatil yapmak isteyen kişilerin hemen hemen aklına ilk gelen ilçeler arasında olan Ayvalık, 2 mavi bayrağını kaybetti. Bu olay sonrasında 22 mavi bayrak sayısına sahip olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin bulunan mavi bayrak sayısı 20’ye düştü

Türkiye Çevre Vakfı (TURÇEV) Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Sahilkent Mahallesi içerisinde yer alan Engürü Sitesine verilen iki mavi bayrağını geçici olarak geri aldı. İki plaja sahip sitede sakinleri bu durum karşısında üzüntüsünü gizleyemedi.

18 plaka kodu kullanılan il hangisi? 18 plaka kodu nereye ait? 18 plaka kodu kullanılan il hangisi? 18 plaka kodu nereye ait?

Mavi bayrağın en önemli hususlarından birisi olan, deniz suyu temizliği ve cankurtaran bulundurma zorunluluğu şartlarını yerine getirmeyen Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Sahilkent Mahallesi içerisinde yer alan Engürü Site yönetimine tebliğ edildikten hemen sonra mavi bayrak Türkiye Çevre Vakfı (TURÇEV) tarafından geri alındı.

Ayvalık’ın, ilk mavi bayrağı göklerden indi!

TURÇEV (Türkiye Çevre Vakfı) Ayvalık, Sahilkent Mahallesi’nde bulunan Engürü Sitesinde bulunan iki mavi bayrağı geçi süreliğine geri alınması sonrasında Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi olarak mavi bayrak sayısını arttırabilmek adına yaptıkları hummalı çalışmalara karşılık, her tatil sezonunda yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği eden Ayvalık’ın ilk mavi bayrağının alındığını Engürü Sitesi’nde bulunan her iki plajdaki bayrakların geri alınması, hem Ayvalık’ta hem de Balıkesir’de büyük yankılara neden olduğunu dile getirdi.

Ayvalık’ta bulunan Engürü Sitesi’nde yer alan 2 mavi bayrağını birlikte geçici olarak geri alınması sonucunda Ayvalık’ta toplam 22 plajda bulunan mavi bayrak sayısı 20’ye düşerken, Balıkesir ilinin genelinde bulunan toplam 46 mavi bayrak sayısı yaşanılan bu durum sonrasında 44’e düştü.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR-Ayvalık’ta denize girebileceğiniz koylar ve plajlar

Kaynak: HABER MERKEZİ