Trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde denetimlerine devam eden Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul bölgeleri başta olmak üzere il genelindeki kontrollerini sıklaştırdı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı süresince ana arterler ile trafik yoğunluğu oluşan bölgelerdeki okul önlerinde önlemlerini alan ekipler, okulların açıldığı ilk haftada il merkezi Efeler’de 175, il genelinde ise 924 okul servisini denetledi.

Denizli'de elektrik kesintisi – 2 Ekim 2023 Pazartesi Denizli'de elektrik kesintisi – 2 Ekim 2023 Pazartesi

Gerçekleştirilen denetimlerde trafik kurallarına uyulup uyulmadığı, araç içinde bulunması gereken hususlar ile resmi evrak kontrollerinin yanı sıra öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı ve araçtaki rehber personeller de denetlendi. İlk hafta yapılan denetimler sonucu Efeler’de 2, il genelinde ise 41 okul servisine cezai işlem uygulandı.

924 okul servisi denetlendi (2)

Eğitim öğretim dönemi süresince okul servislerinin de içinde olduğu trafik kazalarının önlenmesine ilişkin çalışmalar çerçevesinde denetim, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin aralıksız olarak devam edeceği öğrenildi.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aydın'da Jandarma farkındalık eğitimlerine devam ediyor

Kaynak: İHA