Partililerle bir araya gelen Şenol Aslanoğlu, “CHP’mizin yüzüncü yılını hep birlikte kutlayacak, şenlik havasında bir kongre gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu partililer ile ağırladı. Kısa süre önce yeni dönem için adaylığını açıklayan Aslanoğlu, ilçe örgütlerine gerçekleştirdiği ziyaretlerine Karşıyaka’da devam etti. Ziyarete CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, ilçe yöneticileri ve partililer de katıldı.

İlçe Başkanı Levent Güçlü, Karşıyaka örgütü olarak Aslanoğlu’na destek vereceklerini belirterek, “Değerli yol arkadaşlarım; CHP’nin kalesi olan İzmir’imize yeni il başkanımızı seçiyoruz. Bu ilçe, il başkanları, belediye başkanları, gençlik kolu başkanları, kadın kolu başkanları çıkartan bir ilçedir. Biz kendimizi hem CHP’nin hem de İzmir’imizin kalesi olarak görüyoruz. Her zaman büyük bir temsiliyet aldık burada. Bu büyük temsiliyet ile ilimize ve ülkemize yararlı olmak için çalışmaya azim ve kararlılık ile devam edeceğiz” dedi. 

OMUZ OMUZA ÇALIŞMAK GURUR OLACAK

Şenol Aslanoğlu ile bugüne kadar uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Sayın Şenol Aslanoğlu’nu ile uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. Yeni dönemde adaylığını açıkladı, örgütümüze hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde de, il başkanımız, il yönetimimiz, ilçe başkanımız ve ilçe yönetimlerimizle birlikte Karşıyaka’mızda, İzmir’imizde ve ülkemizde büyük başarılara imza atmak için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz; gönül birliğiyle, aklın rehberliğinde aydınlık gelecek için mücadele edeceğiz. Tepeden tırnağa tüm parti kadrolarımızla, yurttaşlarımızın iyiliği ve ülkemizin birliği için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli buluştu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli buluştu

2 GÜNLÜK İL KONGRESİ

Karşıyaka’ya her geldiğinde kendisini evinde gibi hissettiğini ifade eden CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Yeni döneminiz hayırlı uğurlu olsun. Keyifle, daha da başarılı, yerel yönetimde belediyeyi bir kez daha kazandığınız, adınızı CHP tarihine altın harflerle yazdırdığınız bir dönem olur inşallah. Hayırlı olsun” dedi. Aslanoğlu, 2 günlük bir kongre gerçekleştireceklerini belirterek, “Kongremiz resmi olarak 16 Eylül’de yapılacak. Ama biz gençlik yıllarımızda büyüklerimizden hep duyardık ‘tek gün yetmiyor, iki gün olsa, rahat çalışsak’ derlerdi. Çok haklılar zaten adayların konuşmaları, konukların konuşmaları derken delegelerin çalışmasına zaman kalmıyor. Biz de iki günlük bir kongre planladık. 15 Eylül’de partimizin 100. Yıl etkinlikleri ile başlayacağız. Saat 13.00’da başlayarak 5 buçuk saat boyunca tüzük çalışacağız. Sonra 18.30’da etkinliklerimiz başlayacak. Yoğun bir katılımla partimizin yüzüncü yılını kutlayacağız. 17 Eylül’de resmi kongremizi gerçekleştirerek yeni yönetimimizi belirlemiş olacağız” diye konuştu.

4 BİN KİŞİLİK SALON HAZIRLANDI

Salon seçerken titiz davrandıklarını belirten Aslanoğlu, “Celal Atik Spor Salonu’na defalarca gittik sığamayacağımızı anladık, Adnan Saygun Sanat Merkezi de küçük gelecek dedik. Çözümü yeni fuar alanında bulduk. C Holü’nde 4 bin kişilik bir alan hazırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bayraklama işlemleri tamamlandı, halılar serildi. 22 metre sahne kuruluyor, 100 metrekare LED ekran kuruyoruz. Kongremiz CHP’ye, coşkusu bize yakışmalı. Bütün ilçelerimiz stant kuracaklar. 30 kadın kolumuz kermes standı kuracak ve yeme içme ihtiyacı buralardan karşılanacak. Festival havası oluşsun istiyoruz. Çocuklar için şişme oyun parkları kuracağız. İnsanlar çocuklarını da getirsin; 100. Yılı kutlayalım, sonraki yüz yılı konuşalım istiyoruz. Genç kardeşlerimizin gelecekte bu ülkeyi nasıl yöneteceklerini konuşalım istiyoruz” dedi.