Arkadaşlar bir grup şairin bir araya gelerek hazırladığı harika bir şiir kitabından söz etmek istiyorum.

ASKIDAKİ ŞİİRLER, bir şiir antolojisi olarak hazırlanmış harika bir kitap. Mısralardaki Öykü’M Edebiyat Platformunca hazırlanmış olan Askıdaki Şiirler antolojisinden bahsetmek istiyorum. Birçok usta şairi bir araya getiren eserin yönetmenliğini Mustafa YILMAZ hocam yapmış, eserin içine şiir ile katkıda bulunan Şari Zeynep ERDOĞAN ayrıca hazırlanan antoloji kitabının editörlüğünü de yapmıştır.

Türkiye’nin farklı illerinden 29 şairin bir araya gelerek çıkarmış olduğu şiir antolojisinin şiir severler için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Aynı kitapta çok sayıda şairin çok sayıdaki şiirlerini okuma fırsatını yakalamış olacaklar.

Askıdaki Şiirler antolojisinde A.Kadir Yalçınkaya, Canan Süren, Ceyda Cemile Erdem, Derya Akar Balcı, Dilek Avcıoğlu, Elif Reyya Naz, Emine Çelik, Fatma Atılgan, Filiz Ergün, Hatice Altunay, Hatice Gülsüm Demircan, Hatice Seven Küre, Havva Tütüncü, H. Füsun Balcı, Hürriyet Yılmaz Bal, İsmail Donanmış (Ege Deniz), Mustafa Açıcı, Mustafa Yılmaz, Münir Sevim, Necati Açıkgöz, Neva Rüçhan, Nudulah Polat, Selim Gürel, Sema Karakaya, Süreyya Eren, Şevki Özkaya, Vildan Çalışkan, Zafer Akarsu, Zeynep Erdoğan isimli şairlerin harika şiirleri yer almıştır.

Köşemin imkanları doğrultusunda, bu güzel şiir antolojisinin Editörü olarak kitabı hazırlayan Sayın Zeynep ERDOĞAN’ın bir şiirine yer vermek istiyorum.

RUHUM AHUZAR

Seninle başlamak varken sabaha,

Gözlerim semada duam Allah’a,

Sevdamı görmeyip atma yabana,

Yangının gönlümde ruhum ahuzar.

Aşkınla yanarım kördür gözlerim,

Dilimde bitmeyen sevda sözlerim,

Sarsam da doyamam seni özlerim,

Yangının gönlümde ruhum ahuzar.

Hekimler bulamaz derdime çare,

Özleyen yüreğim kavuşsa yâre,

Sensizlik kâbusum koyma biçare,

Yangının gönlümde ruhum ahuzar.

Gelirsen kollarım açıktır sana,

Sarılıp kalırım güzel boynuna,

Adarım ömrümü senin uğruna,

Yangının gönlümde ruhum ahuzar.

Mutlaka kitaplığınızda bulundurmanız gereken harika bir şiir antolojisi olduğunu ifade etmek isterim. Mutlaka alınıp okunması gereken kitaplar listenize ekleyin lütfen.