AEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Antalya’da elektrik ne zaman gelecek? 28 Ekim 2023 Cumartesi  günü Antalya’nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 28 Ekim 2023 Cumartesi  günü Antalya’nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Antalya elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Antalya elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Antalya’da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Antalya elektrik kesintisi ve AEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. AEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 28 Ekim 2023 Cumartesi  günü Antalya’nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Antalya’da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Antalya’da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Antalya’da hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Antalya’ya elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Antalya Alanya’da elektrik kesintisi

09:00-16:00

ANTALYA,ALANYA,MERKEZ OBA BELEN,MERKEZ OBA GÜMÜŞLER,MERKEZ OBA Mahallesi. ERDOĞAN Sk.,MERKEZ OBA Mahallesi. GÜMÜŞLER Sk., ANTALYA,ALANYA,MERKEZ OBA 9,MERKEZ OBA Mh. 48 Sk., ANTALYA,ALANYA,MERKEZ KESTEL,MERKEZ KESTEL Mah.,MERKEZ MAHMUTLAR 101 NOLU,MERKEZ YAYLALI,MERKEZ YAYLALI Mah., ANTALYA,ALANYA,MERKEZ KESTEL ESENTEPE,MERKEZ KESTEL HASTEPE,MERKEZ KESTEL Mah. ESENTEPE Sk.,MERKEZ KESTEL Mah. KARŞIYAKA Sk.

Antalya Aksu’da elektrik kesintisi

09:00-16:00

ANTALYA,AKSU,KARAÖZ,KARAÖZ KARAÖZ,MERKEZ KARAÖZ,MERKEZ KARAÖZ Mahallesi.,MERKEZ KAYADİBİ,MERKEZ KAYADİBİ Mahallesi.;ANTALYA,SERİK,MERKEZ KIRBAŞ Mahallesi.;BURDUR,BUCAK,KARGI KÖYÜ HARMANCIK Mahallesi.,KARGI KÖYÜ MERKEZ Mahallesi.,KARGI KÖYÜ TAŞDİBİ Mahallesi.,KARGI KÖYÜ ÇOBANLAR Mahallesi.,KARGI Köyü TAŞDİBİ Mahallesi.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisİ nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Yıkılan istinat duvarının altında kalan 6 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti Yıkılan istinat duvarının altında kalan 6 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Antalya İl Sağlık Müdürlüğü nerede? Antalya İl Sağlık Müdürlüğü iletişim bilgileri nelerdir?

Kaynak: GURBET YAVUKLU