TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Antalyalılar dikkat! Antalya’da dev elektrik kesintisi yaşanacak… Antalya elektrik kesintisi listesi!

Antalya'da elektrik kesintisi listesi... Antalya'da elektrik ne zaman gelecek? 17 Mart 2024 Pazar günü hangi ilçelerin hangi mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak?

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 23:15
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 23:15
Kaynak: HABER MERKEZİ
Antalyalılar dikkat! Antalya’da dev elektrik kesintisi yaşanacak… Antalya elektrik kesintisi listesi!

AEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Antalya’da elektrik ne zaman gelecek? 17 Mart 2024 Pazar günü Antalya’nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 17 Mart 2024 Pazar günü Antalya’nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Antalya elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Antalya elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Antalya’da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Antalya elektrik kesintisi ve AEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. AEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 17 Mart 2024 Pazar günü Antalya’nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak.

Antalya Kaş’ta elektrik kesintisi

10:00-17:00

ANTALYA,KAŞ,MERKEZ GELEMİŞ TAVAS,TAVAS GELEMİŞ,YALI GELEMİŞ 150 ADA 9 PARSEL, ANTALYA,KAŞ,MERKEZ GELEMİŞ Mahallesi. YALI Sk. 131 ADA 2 PARSEL,MERKEZ GELEMİŞ YALI,MERKEZ GELEMİŞ YAYLA SÖGÜTLÜ,YALI GELEMİŞ

Antalya Finike’de elektrik kesintisi

10:00-10:30

ANTALYA,FİNİKE,MERKEZ KUM Mahallesi. 120 Sk.,MERKEZ KUM Mahallesi. 121 Sk.,MERKEZ KUM Mahallesi. 124 Sk.,MERKEZ SAHİLKENT 123,MERKEZ SAHİLKENT 125,MERKEZ SAHİLKENT Mahallesi. 123 Sk.,MERKEZ SAHİLKENT Mahallesi. 36 Sk.

10:00-14:00

ANTALYA,FİNİKE,MERKEZ SAHİLKENT Mah. SARISU

Antalya Alanya’da elektrik kesintisi

10:00-14:00

ANTALYA,ALANYA,MERKEZ KARAKOCALI Mh..,MERKEZ OBA ECZACILAR,MERKEZ OBA KOCAMAN,MERKEZ OBA Mh. BEDENLİLER Sk.,MERKEZ OBA Mh. ECZACILAR Cd,MERKEZ TOSMUR KOCAOSMAN,MERKEZ TOSMUR Mh. Bekirler Sok.,MERKEZ TOSMUR Mh. KOCAOSMAN Sk.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisi, elektrik enerjisinin beklenmedik veya planlanmış bir şekilde kesilmesidir. Bu kesintiler genellikle elektrik şebekesindeki bir arıza, aşırı yüklenme, doğal afetler, bakım çalışmaları veya enerji tedarikçisi tarafından planlanan kesintiler gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Elektrik kesintileri, evlerde, işyerlerinde ve endüstriyel tesislerde elektrikle çalışan cihazların ve sistemlerin normal işleyişini etkiler ve bazen ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, elektrik kesintileriyle ilgili planlama ve hazırlık önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.