Başkent elektrik kesintisi listesi! Ankara’da elektrik ne zaman gelecek? 28 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara’nın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 28 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara’nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Ankara elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Ankara elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Ankara’da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Ankara elektrik kesintisi ve Başkent elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. Başkent Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 28 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara’nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Ankara’da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Ankara’da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Ankara’da hangi ilçelerde elektrik kesilecek Ankara’ya elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Ankara Altındağ’da elektrik kesintisi

10:01-11:21

Babür, 683-, 679, gültepe, 2055, 2059, şehi̇t orhan yıldız, 719, 723/1-, şehi̇t tali̇p yener, 2061, 762/1, 2056 gültepe

Ankara Kalecik’te elektrik kesintisi

13:00-18:00

Uludere, şehi̇t ali̇ yüzyıl, seyi̇t balcı, eki̇vi̇ran, prof. günal akbay, 49, koçak, çankırı, 1., hüseyi̇n sağırkaya, arkbürk, şehi̇t ömer akbulut, akkaynak, dut, 12, 7, 5, 6, 2, 3, 1, 16, 15, 13, er, gölköyü, şeyhmahmut, ali̇ seyhan, nazmi̇ bi̇lgen, altınoluk vi̇llalar, mehmet köse, vatan, ovabağı mevki̇, 9, gölköy, şehi̇t tümay aktepe, 19, 10, yeni̇doğan yeşi̇lyurt küme, emenağaç, yeşi̇löz hali̇tcevri̇aslangi̇l

Ankara'da market çalışanına satırla saldırı! Ankara'da market çalışanına satırla saldırı!

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisİ nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ankara İl Sağlık Müdürlüğü nerede? Ankara İl Sağlık Müdürlüğü iletişim bilgileri nelerdir?

Kaynak: GURBET YAVUKLU