AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mecliste yaptığı konuşma sebebiyle sert şekilde eleştirdi

AHMET TOPRAK

Başkan Soyer: "Belediye, kamu kaynaklarını vatandaşlar için seferber ediyor” Başkan Soyer: "Belediye, kamu kaynaklarını vatandaşlar için seferber ediyor”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) hazırladığı Ekonomi Vizyon sunumu AK Parti ve CHP arasında yeni polemiğe sebep olmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelen tepkiler üzerine mecliste yaptığı konuşmada “Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi dedik her seferinde daha kötüsünü getirin, o getirdiğinizi de görevden affını istetip kovun ve tarihin gördüğü en amatör ekiple milletin karşısına çıkın diye? Şimdi gidin Erdoğan’a, gözyaşlarınızı silsin” ifadelerini kullanmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Lideri’ne sosyal medya hesabından yanıt verdi. Dağ açıklamasında, “Sayın Kılıçdaroğlu siyaset yaptığınız ekibinizin yetersizliğinin siz de farkındasınız ki hamburger sofrasında ‘Dostlarınızın’ dayattığı kişileri ‘Siyaset üstü’ diye pazarlıyorsunuz. Ama bilmelisiniz ki çözüm uzaklarda değil, her çıktığınızda kürsüsünü kirlettiğiniz millettedir” dedi.