AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yapımı devam eden Karşıyaka-Çiğli Tramvay Hattı araç alım ihalesini kazanan firmanın sözleşmeyi tek taraflı feshetmesinin ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesinin dış kredi kullanma yetkisi talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığını duyurdu.

İzmir'e Deprem Erken Uyarı Sistemleri geliyor İzmir'e Deprem Erken Uyarı Sistemleri geliyor

Karşıyaka-Çiğli Tramvay Hattı projesinde, 26 adet elektrikli tramvay aracı alım ihalesini kazanan firma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshederek işten ayrıldı. Bunun ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinin tramvay araçlarının alımı ihalesi için talep ettiği dış borçlanma yetkisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.
Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’de vatandas¸ların günlük yaşamına fayda sağlayacak her projeye hassasiyetle yaklaştıklarının altını çizerek, bu onayla Karşıyaka-Çiğli Tramvay Hattı projesinde oluşan tıkanıklıgˆın da giderildigˆine dikkati çekti.

“Yeni bir müjde vermenin mutluluğunu yasşıyoruz”
Bu kararın hayırlı ve faydalı olmasını dileyen AK Partili Dağ, “Kısa bir süre önce İzmir Büyükşehir Belediyesinin projesinin devamlılığı için bir ‘dış borçlanma’ talebinin olduğunu ögrendik. İzmir’in faydasına olacak her projede üzerimize düs¸en ne varsa yapmaya hazırız, bununla ilgili şu ana kadar ufacık bir tereddüdümüz olmadı. Hatırlanacağı üzere, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğünün Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi 4. faz 2. ikmal inşaatında kullanılması planlanan hazine garantisiz dış kredi kullanma yetkisinin onayı için girişimde bulunarak, bu ayın başında güzel bir sonuç almıştık. Yine aynı şekilde, tramvay hattı projesindeki problemin ortadan kaldırılması için gerekli adımları attık. Yine bir müjdeyi, hemşehrilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesinin 26 adet elektrikli tramvay aracı alımı ihalesi için talep ettiği dış borçlanma yetkisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Karşıyaka-Çiğli Tramvay Hattı’nın vadedildiği tarihte tamamlanarak İzmirlinin hizmetine sunulmasını diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu. İHA