Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) İzmir İl Kongresi'nde sandığa blok mu yoksa çarşaf liste yöntemiyle mi gidileceğini belirleyecek oylama öncesinde ortalık karıştı. Çarşaf liste isteyen delegeler ile blok listeyi savunanlar birbirine girerken, yaşanan arbede nedeniyle kongreye ara verildi. CHP İzmir İl Kongresi’nde yaşananlara AK Parti cephesinde de tepkiler geldi.

NE İZMİR’İ NE TÜRKİYE’Yİ YÖNETEBİLİRLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bir il kongresi yapamayan bu arkadaşlar ne İzmir’i ne de Türkiye’yi yönetebilir” ifadelerini kullandı. AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ise arbede görüntülerini paylaşarak, “CHP İzmir’den kongre manzaraları! İçinde parçalanmışlık var, kavga var, yumruk var. Peki ne yok? Demokrasi yok, barış yok, hizmet derdi yok! Kalemiz dedikleri şehre bunu yakıştırmışlar!” mesajını verdi.

Alia Park Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı Alia Park Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı

BU KENTE VEREBİLECEKLERİ BİR ŞEY YOK

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise, “CHP İzmir İl Kongresi’nde yaşananları ‘kaygıyla’ takip ediyoruz! İzmir’in hoşgörüsü ve demokrasi kültüründen hiç mi nasibinizi almadınız! İzmir’in iradesini çantada keklik görüp, belediye imkanları üzerinden rant kavgasına girenlerin bu kente verebilecekleri hiçbir şey yoktur” çıkışında bulundu.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Olaylı seçimde adaylar konuştu: Neler söylediler?

Kaynak: GURBET YAVUKLU