TENZİLE AŞÇI - KULİS HABER

2023 genel seçimleri için seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte partilerle milletvekili aday adaylığı hareketliliği başladı.

Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor

AK Parti Genel Merkezi’nin 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen isimler için istifa sürecini başlatmasıyla birlikte partide istifa hareketliliği yaşanmaya başladı. İstifalar için düğmeye basılmasıyla birlikte geçtiğimiz haftadan bu yana gerek ilçe başkanlarından gerekse il yönetiminden art arda birçok istifa gelirken son olarak AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ da milletvekili aday adaylığı için resmen yola çıktı.

Büyükdağ’ın milletvekili aday adayı olabilmek için meclis üyeliği görevinden istifa ettiği öğrenildi. Öte yandan; Büyükdağ’ın mevcutta yürüttüğü kadın kolları il başkanlığı görevinden istifa etmesinin zorunlu olmadığı ve görevinin adaylığına engel teşkil etmediği ifade edilirken il kadın kolları başkanlığı görevine devam edeceği öğrenildi.

Büyükdağ’ın gün içerisinde AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na gelerek resmen milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığı belirtildi.

Büyükdağ'ın kadın kotasından vekillik listesine girmesine kesin gözüyle bakıldığı iddia edildi.