Uşak'ta Tolga Pirinçci aday adaylığını duyurdu Uşak'ta Tolga Pirinçci aday adaylığını duyurdu

TENZİLE AŞÇI

2023 genel seçimleri için 14 Mayıs tarihinin ilan edilmesiyle birlikte partilerde milletvekili aday adayı hareketliliği arttı.

Seçim sürecinin belirginleşmesiyle birlikte AK Parti’de art arda milletvekili aday adaylığı açıklamaları gelirken son olarak Büro Memur-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Mucip Uludağ, genel seçimlerde İzmir 1. Bölgeden milletvekili aday adayı olmak için yola çıktı. Uludağ, bugün gerçekleştirilen basın açıklamasıyla adaylığını ilan etti.

Siyasi arenada daha aktif rol almak istediğini ifade eden Uludağ, “Uzun süredir STK’ların içinde pişmiş bürokraside de tecrübeleri olan birileri de siyasete girerse iyi olur diye düşünüyorduk. Son 20 yıldır AK Parti iktidarıyla birlikte STK faaliyetlerimizi artırarak devam ettirmiş olsak da siyasi alanı ihmal ettim. O süreç içerisinde bazı projeler yaşandı nitelik noktasında. Biz de her alanda nitelikli biri olarak yola çıkmaya karar verdim. Yapığım istişareler ve büyüklerimizden aldığımız icazetlerle yola çıktık” dedi.

KAMU TECRÜBELERİME SİYASETE AKTARMAK...

Birçok sivil toplum kuruluşu ve kamu bürokrasisinde yer alan Uludağ, aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Verilen her görevi canla ve başla ifa ettim. 20 yılı aşkın sivil toplum kuruluşları ve kamu tecrübemi siyasete aktarmak ve Türkiye yüzyılı hedefi için bu kutlu davaya katkı sunmak adına 2023 Genel Seçimleri’nde milletvekili aday adayı oluyorum. İzmir’in gür sesi, gülen yüzü olmak istiyorum. Allah utandırmasın. Mevlam yâr ve yardımcımız olsun" diye konuştu.