Ahmet Aydın’ın girişimleriyle yıkımı 15 gün içinde tamamlanan kapalı spor salonunun yerine yapılacak spor kompleksi yine Başkan Aydın’ın girişimleriyle yatırım programına alındı.

TBMM Genel Kurulunda yemin töreni gerçekleşti TBMM Genel Kurulunda yemin töreni gerçekleşti

Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı için 1 yılda yenilenecek sözü veren ve 8 ayda tamamlanması noktasında süreci yakından takip eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun yatırım programına alınması girişimleri de sonuç verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Kapalı Spor Salonu uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak teknik özelliklere sahip olacak.

Bakan Kasapoğlu’ndan tam destek

AK Parti Seferihisar Teşkilatı olarak, kente hizmet veremez noktaya gelen kapalı spor salonunun yıkılması ve yeni bir kapalı spor salonunun yapılması için girişimlerinin ardından önce yıkımının yapıldığı ardından yerine yeni bir kapalı spor salonu yapılmasının yatırım programına alındığını belirten AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın: “Yıkım kararı alınması, yıkım ihalesinin jet hızıyla gerçekleşmesi, ardından yıkılması, şu an yerine yeni bir kapalı spor salonu yapılmasının yatırım programı alınması ve tüm süreçlerin çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesinde aynı zaman bölgemizden milletvekili adayı olan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun emeği çok büyük. Sporun kalbi Seferihisar’da atacak sloganıyla verdiğimiz dosyayı detaylı bir şekilde inceleyip ilgili genel müdürleri makamına davet ederek çalışmaların başlatılmasını sağlamıştı. Kendisinden aldığımız güçle projeyi yakından takip ettik. Bakan Beyin tam desteği teşkilatımızın konuyu yakından takip etmesi sonucu çok kısa sürede yıkım ihalesi gerçekleşirken, yıkımı 15 günde tamamlandı. Cumartesi Pazar dahil 15 gün süren yıkım çalışmalarını teşkilatımızla bir şantiye şefi gibi her gün ziyaret ederek yakından takip ettik” dedi.

1 ay içerisinde yapım ihalesi yapılacak
Gençlik ve Spor Bakanı ve İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle yatırıma alınan kapalı spor salonunun teşkilatımızın talebi ile uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapabilecek şekilde inşa edileceğini vurgulayan Başkan Aydın: “Seferihisar orta vadede uluslararası başarılara imza atan, milli sporcular yetiştiren sporda bir marka kent olacak. Seferihisar'a 4 yıllık Spor Bilimleri Akademisi kurulması, İzzet Gül ve Şehit Osman Koç Statlarının yenilenmesi bu vizyonun adımları. Seferihisar’ımız İzmir’in spor üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Seferihisar olarak sporun tüm branşlarında iddialıyız. Yatırım programına alınan Kapalı spor salonumuzun inşaat ihalesine çıkma sürecini Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle yakından takip ediyoruz. 1 ay içerisinde yapım ihalesi yapılacak, ardından çok kısa sürede inşa edilecek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak Kapalı Spor Salonu ile ilgili Başkan Aydın şu bilgileri verdi: “Proje 500 kişilik seyirci kapasiteli uluslararası standartlarda saha ölçülerine sahip bir spor salonu ve iki adet antrenman salonu bulunan şekli ile onaylandı, Sporun kalbi Seferihisar’da atacak. Gençlerimiz için çok heyecanlıyız ve mutluyuz.”