13.11.2022 günü İstanbul’un kalbinde meydana gelen terör eyleminde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza baş sağlığı dilemeden yazıma başlayamam, mekanları cennet olsun inşallah, Allah kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabırlar versin, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar versin.

Yine terör belasından birçok vatandaşımızın ocağına ateş düştü. Millet olarak hepsinin üzüntüsünü paylaştığımızı da ifade etmek isterim.

Ah İstanbul... Tüm dünyanın hayranlık duyduğu coğrafyaya sahibiz ve İstanbul gibi bir şehir bizim ülkemizin ender şehirlerinden biri.

İstanbul’un ve ülkemizin halen terör olayları ile anılması kabul edilebilir bir şey değil. Ülkemin her karış toprağında, her büyükşehir, şehir, köy, mezra hatta ülkemin her hangi bir yerinde bir tek ev bile olsa terörle anılmamalı, teröre maruz kalmamalı.

Yeter artık… Bu güzel ülkemizde binlerce yıldır birlikte yaşayan insanları rahat bırakın. Biz ülke olarak birlikte yaşamaktan mutluyuz. Bir sorunumuz yok. Bir derdimiz yok. Bırakın insanları dilediği gibi özgürce yaşasın.

Özellikle siyasetin vatandaşları bölmesine asla izin vermeyelim. Doğusu batısı, kuzeyi doğusu ile ülkemde yaşayan tüm vatandaşların tek yumruk olduğunu unutmayalım. Bir birine kız alıp vermiş, akraba olmuş bir milletiz. Ayrışma gibi bir düşünceyi ülkemde ki vatandaşlara empoze etmeye boşuna uğraşmayın.

Benim ülkemde vatandaşları bir birine düşürmek isteseniz de, çok değil 100 yıl kadar geriye gittiğinizde ülkemize göz diken ülkelerin bizim topraklarımızdan nasıl topyekün birleşen bir millet tarafından sürüldüklerini göreceklerdir. Kendi tarihleri de bunları yazmış olmalı.

Bu ülke ile uğraşmayın, yıpratma politikalarınızın da sonu gelecektir. Bu millet yakın zamanda bu terör belasının da üstesinden yine hep birlikte gelecektir. Bu yönde inancım tam ve bu inancımı korumaya devam edeceğim.

Biz memleketimizin her karış toprağında yaşayan vatandaşlarını ile bir milletiz, bir yumruk olduk asla ayrılmayız. Sakın ama sakın unutmayın. Bu ülke ilelebet yaşayacak var olacaktır.