Afyonkarahisar'da dehşet: Kardeşini bıçakladı Afyonkarahisar'da dehşet: Kardeşini bıçakladı

Olay, Sandıklı ilçesi Akdağ Tabiat Parkı’nda meydana geldi. Hocalar Lisesi’nde 16 kişilik öğrenci grubu piknik için bölgeye geldi. Göletin üzerindeki köprüde fotoğraf çektirmek isteyen gruptakilerden biri, dengesini kaybedince suya düştü. Bunun üzerine öğrenciyi kurtarmak için 3 kişi de suya atladı. Ancak 4 kişi de suda boğularak hayatını kaybetti. Olayın ardından şahısların cesedini çıkarmak için AFAD ekipleri çalışma başlattı.

KONYA'DAN BALIK ADAMLAR BEKLENİYOR

Olayda ölen geçlerden Mehmet Can Küçükoğlu ve Ramazan Aydın'ın cansız bedenleri AFAD ekipleri tarafından gölete girdikleri bot ve kanca yardımı ile çıkarıldı. Diğer ikisinin cansız bedeninin çıkarılması içinse Konya’dan istenen balık adamların gelmesi bekleniyor. Öte yandan, çocuklarının cansız bedenleri çıkarılan aileler ise bölgede sinir krizleri geçirerek, balık adamların geç gelmesine tepki gösterdiler. Diğer iki kişini cenazelerinin çıkarılması için başlatılan çalışma devam ediyor. 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği Kurbağa Adamlar, yaklaşık 15 dakika süren bir çalışma sonrası Kevser ve Erkan’ın cenazelerini sudan çıkardı. 

Cenazeler ardından otopsi için Sandıklı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Olayla ilgili savcılık tarafında soruşturma başlatıldığı bildirildi. İHA