İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüzün normali haline gelmiş durumda. Hepimiz hayatımızın bir döneminde en az bir kez internet alışverişi yapmışızdır. Zamandan tasarruf sağladığı gibi çok sık yapılan indirimlerle birlikte maliyet açısından da kolaylık sağlayan internet alışverişlerinde kullanıcıların akıllarına takılan birtakım sorular olabiliyor. Bu sorular arasında adres başlığı nedir sorusu ilk sıralarda yer alıyor. Peki nedir adres başlığı? Adres başlığı kısmına ne yazılır? Cevabı haberimizde…

ADRES BAŞLIĞI NEDİR?

MasterChef All Star’da düelloyu hangi takım kazandı, kim eleme adayı oldu? MasterChef All Star’da düelloyu hangi takım kazandı, kim eleme adayı oldu?

İnternet alışverişlerinin ödeme kısmına gelmeden önce doldurmamız gereken birtakım adresimize ilişkin bilgi kısımları yer alıyor. İlgili adres bilgileri kısmında kargo şirketi tarafından doldurmamız beklenen ‘adres başlığı’ ibaresi yer alıyor. Bunu gören pek çok kişi adres başlığının ne olduğunu ve o adres başlığı kısmına ne yazılması gerektiğini araştırıyor. Adres başlığı, ürünün teslim edileceği yerin neresi olduğunu belirtmek adına doldurulması beklenen alanı işaret eder. Adres başlığı alanı, kargo şirketinin ürününüzü nereye getireceğini daha kolay anlamasına yardımcı olmak adına belirtmeniz beklenen kısımdır.

ADRES BAŞLIĞI KISMINA NE YAZILIR?

Siparişinizin nereye gelmesini istiyorsanız adres başlığına oranın adını yazmanız gerekir. Örneğin, siparişinizin evinize ulaşmasını istiyorsanız adres kısmına ev adresinizi yazdıktan sonra, adres başlığı kısmına “ev adresi” diye belirtebilirsiniz. Veya siparişinizin çalıştığınız iş yerine gelmesini istiyorsanız iş yeri adresinizi yazarak ardından adres başlığı kısmına “ iş yeri adresi” diye eklemelisiniz. Bu hem kuryenin işini kolaylaştıracak hem de sonrasında tekrar aynı internet sitesi üzerinden sipariş vermek istediğinizde kayıtlı olan adreslerinizi adres başlığından kolayca tespit edebilmenize yarayacaktır.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aile dizimi nedir?

Kaynak: HABER MERKEZİ