11 ili etkisi altına alan deprem felakenin ardından Güzelbahçe Kahramandere Mahallesinde ailesiyle birlikte yerleşen Elvin Çiçek Hamdi Dalan Okulunda 4. sınıfta eğitim görüyor.

Çocuklarımızı Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet değerleriyle yetiştirmek ve onlara güzel bir yaşam alanı bırakmanın en kutsal görevleri olduğuna dikkat çeken Mustafa İnce, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103’ünci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Bu yıl ülkemiz büyük bir felaketle yaşadı. Yaralarımızı sarmaya ve bölgeye desteklerimiz devam ediyor. Ülkenin dört bir yanına depremzede vatandaşlarımız gidip geçici de olsa yerleşti. Güzelbahçe’mizde de yaşayan depremzede ailelerimiz var.'' dedi.

''BUGÜN ONLARIN BAYRAMI''

Sözlerini sürdüren İnce, ''Elvin’de Hatay Defne’de depremi ailesiyle yaşamış sağ salim aramızda olmaları bizler için büyük bir mutluluk. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu güzel günü en iyi şekilde yaşatmak için bugün Elvin yavrumuza makam koltuğumu bırakıyorum. Bugün başkan Elvin bizlerden ne istiyorsa onu yapacağız. Her şey onların istedikleri gibi ve en iyi şekilde olmalı. Çünkü bugün onların bayramı” diye konuştu.

Başkan Elvin Çiçek, Hamdi Dalan İlköğretim okulundan gelen öğrencilerin park talebini karşılıksız bırakmadı. “imkânlarımız ve bütçemize bakıp en uygun yere yeni bir park yapacağız” dedi. HABER MERKEZİ

ASEV kursiyerleri yıl sonu gösterisinde sahne alacak ASEV kursiyerleri yıl sonu gösterisinde sahne alacak