Dinar Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Dayanışma Merkezleri (SODAM) projesi ile ilçede Roman vatandaşların toplumsal entegrasyonlarını sağlamak üzere, psikososyal, sosyokültürel, mesleki, sanat ve kişisel gelişimlerini sağlamaya yönelik olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Proje çerçevesinde Roman vatandaşlar için okuma yazma kursuna yerli halktan da katılım olunca kursiyer sayısı yaklaşık 20’ye ulaştı.

“İLETİŞİM VE EĞİTSEL KURSLAR DA VERİLİYOR” 

SODAM Müdürü Musa Tokgöz, bakanlık tarafından hayata geçirilen proje çerçevesinde SODAM’ın ilçede faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğüne dikkat çekti. Tokgöz, “Projemiz Roman vatandaşlara yönelikti. Proje çerçevesinde Roman vatandaşlarımıza meslek edindirme kursları verilirken aynı zamanda iletişim ve eğitsel kurslar da veriliyor. Bu kursların içerisinde okuma yazma ve uyuşturucu başta olmak üzere bağımlılıkla mücadele eğitimleri de veriyoruz” dedi. 

Afyonkarahisar’da yolda bulduğu parayı sahibine ulaştırdı Afyonkarahisar’da yolda bulduğu parayı sahibine ulaştırdı

“A-B HARFLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA GELDİK” 

Kursun en yaşlı üyelerinden 59 yaşındaki Hanife Kaçar ise kursta olmaktan memnun olduğunu kaydetti. Kaçar, “Babam rençperdi ve işlerimizi ilerletelim diye okula göndermedi. Babam ‘kızsınız’ diyerek okula göndermedi. Biz de cahil kaldık ve her yerde zorluk çekiyoruz onun için ‘A-B’ harflerini öğrenmek için buraya geldik” dedi. 
Kursun yaklaşık 2 ay daha devam edeceği belirtildi. İHA