Verilen aradan sonra İstanbul Beylikdüzü’nde TÜPAP Uluslararası 39. Kitap Fuarı’nı gerçekleştirerek kitapları ve yazarlarını okurlar ile buluşturuyor.

Fuar, 3 Aralık - 11 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Fuara çok fazla katılım sağlanmakta olduğunu katılım listesinden görebiliyoruz.

Elbette böyle önemli bir fuara Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği (YAZŞADER) de katılmalıydı ve katılım başvurusu onaylandı.

YAZŞADER 105 üyesinden 38 yazar ve şair üyesi ile birlikte 39 Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’nda yerini alacaktır.

Fuara katılım sağlayan tüm kurum ve kuruluşlar arasında en çok yazar ve şair ile imza ve söyleşi etkinliği yapacak olan YAZŞADER daha bir yıllık bir dernek bile olmadan hızla büyümeye de devam ediyor.

Katıldığı fuarlara da azami derecede yazar ve şair imza etkinliği ve söyleşi ile katkıda bulunarak fuara ayrı bir renk katmakta, okurları ile yazarlarını ve şairlerini en çok buluşturan kuruluş olmaktadır.

Bu özelliği nedeni ile şimdiden birçok fuar düzenlemelerine davet alan bir sivil toplum kuruluşu olmuştur.

YAZŞADER, mümkün olduğu sürece imkanlarını da değerlendirerek tüm kitap fuarlarına katılarak yazar ve şair üyelerine okurları ile her şehirde buluşmalarına ve sohbet etmelerine fırsat vermektedir.

dernek logo son şekli

Çok büyük bir kitap fuarı olan 39. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı da kapılarını yarın okurları için açacaktır. Kitap şehre dönüyor sloganı ile fuar İstanbulluların hizmetine açılacaktır.

Edebiyat dünyamızda uluslararası buluşma olanakları yaratan İstanbul Kitap Fuarı’nda, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca yürütülen ve kısa adı “TEDA” olan “Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Kültür, Sanat ve Edebiyat Eserlerinin Dışa Açılımını Destekleme Projesi” kapsamında yerli ve yabancı yayınevleri arasında ikili iş görüşmeleri yapılacak. Fuarda ayrıca Yunanistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan ve Kosova’nın da içerisinde bulunduğu odak pazar ülkelerinden yetkililer, katılımcı yayınevleri temsilcileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirecek, telif alışverişinde bulunacak. Bunun yanı sıra Almanya, İran, BAE ve Romanya’dan yayınevleri de fuarın uluslararası salonunda yerlerini alacak.

Yoğun ziyaretçi ilgisi beklenen fuara; Girişin öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar, son günü olan 11 Aralık Pazar akşamı 19.00’da sona erecek. Fuarla ilgili etkinlik listesi, imza günleri ve detaylı bilgilere http://istanbulkitapfuari.com/ adresinden erişilebilecek.

Yüzlerce kültür etkinliği, binlerce imza günü

Dokuz gün sürecek olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan yüzlerce kültür etkinliği ve binlerce imza günü yapılacak.

HAYDİ, HEP BİRLİKTE FUARA…

WebBanner