Ağrı’da hafızlar mezun oldu Ağrı’da hafızlar mezun oldu

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) erişime açılması ile birlikte, sınava katılım sağlayacak, öğrenciler tarafından sınav giriş belgesine nasıl erişim sağlanabileceği merak konusu olurken, siz değerli okurlarımız için İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) giriş belgesine erişim ile ilgili ayrıntıları haberimizin devamında paylaştık.

İOKBS, tarihi ne zaman?

2023 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınavına katılım sağlayacak öğrenciler için sınav yerleri, sınav tarihleri erişime açılması ile birlikte, bursluluk sınavına katılım sağlayacak öğrenciler tarafından, sınav giriş belgesine nasıl erişim sağlanabileceği merak konusu olurken, yetkili merciler tarafından konu ile ilgili açıklama geldi.

3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) sayılı günler kala, bursluluk sınav giriş belgeleri resmen açıklandı. Yetkili merciler tarafından yapılan açıklardan edilen bilgilere göre, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) katılım sağlayacak öğrenciler için, sınav giriş belgesi ile ilgili ayrıntılara online olarak ulaşabilecekleri bilgisi yer alıyor.

İOKBS giriş belgesi erişime açıldı!

3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) katılım sağlayacak öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yaparak, 2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Giriş Belgelerinin erişime açıldığı konusunda açıklama yaptı.

Yapılan bu açıklama sonrasından ise bursluluk sınavına katılım sağlayacak adayların odak noktası, sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler olurken, sınava giriş belgesinin yer aldığı tüm bilgiler ‘www.meb.gov.tr’ internet sitesi aracılığıyla “sınav giriş belgesi” görüntülenebilecek.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 3 Eylül 2023 tarihinde saat 10.00’da sınav katılım sağlanacak sınav merkezlerinde tek oturum olacak şeklinde gerçekleşecek. Sınav sırasında, tüm sınıf seviyeleri kapsamında sınava girecek adaylara 100 soru sorulacak, sınav süresi ise 120 dakika olacağı bilgisi verildi.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) gitmeden önce tüm adayların fotoğraflı sınav giriş belgesini elektronik ortamda okul müdürlükleri aracılığıyla alınarak, mühürlenerek, onaylanması gerekmektedir. Sınava giriş belgesi hazırlandıktan sonra adayların sınava gireceği salonun ve sırasında hazır bulundurması gerekmektedir.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Ebebek Halka Arzında Oransal Mı Eşit Mi Dağıtım Yapılacak? İşte Detaylar!

Kaynak: HABER MERKEZİ